Aktuality

Na špičce českých univerzit

Celosvětový žebříček Times Higher Education Impact Ranking porovnává nakolik vysoké školy přispívají k naplňování cílů udržitelného rozvoje (SDG´s). Zohledňuje komplexní soubor ukazatelů, mimo jiné vědeckou a vzdělávací činnost. UK obhájila své místo mezi 201–300 nejlepšími univerzitami a stojí na české špičce!

Udržitelně i během prázdnin

Letní prázdniny klepou na dveře a mnozí z nás vymýšlí dovolenou. Odpovědí je „slow tourism“ – šetrné cestování zaměřené na hlubší prožitek a ohled na přírodu. Objevte skryté skvosty Česka a využijte trasy pro Turistiku beze stop. Upřednostněte pozemní a hromadnou dopravu. Řiďme se heslem: „Take nothing but pictures, leave nothing but footprints.“

Zubři, včely, káva - a udržitelnost!

Každoročně si 22. května připomínáme důležitost biologické rozmanitosti pro zajištění udržitelného rozvoje, zejména v oblasti změny klimatu, omezení šíření nových nemocí a zabezpečení dostatku potravin a vody. Asociace společenské odpovědnosti letos uspořádala exkurzi za příklady dobré praxe ve Středních Čechách.

Jarní charitativní sbírka proběhla úspěšně

V půlce dubna dal UK Point své prostory k dispozici pro Jarní charitativní sbírku oblečení a věcí do domácnosti. Kooperujícími organizacemi jsou Jako doma a nadační fond Šatník Praha. Sbírka byla další z mnoha akcí v prostorách UK Pointu, které propojují studující, zaměstnance a zaměstnankyně a absolventy.

Udržitelný brunch

Ve čtvrtek 4. dubna Asociace společenské odpovědnosti uspořádala Udržitelný brunch v 02 areně. Akce se konala již podruhé tento rok a byla oslavou Světového dne zdraví. Hlavním tématem byla prevence a právo na zdraví. Mezi dílčí témata pak patřila první pomoc, pohyb dětí, plnohodnotný život seniorů a digitální wellbeing.

Report lokni za rok 2023

Lokni je síť chytrých filtračních stanic, ve kterých si natočíte filtrovanou vodu zdarma nebo za symbolický příspěvek. Díky lokni se za minulý rok podařilo ušetřit 11 000 000 PET lahví, což je cca 285 tun plastu. Na UK je Lokni umístěno na čtyřech kolejích v Praze a na Lékařské fakultě v Hradci Králové.

Certifikace Healthy Campus

Karlova Univerzita jako první vysoká škola v České republice zahájila proces na získání certifikace „Healthy Campus“, která si klade za cíl podpořit zdravé univerzitní prostředí a zdraví studentů a zaměstnanců. Certifikaci zajišťuje Mezinárodní univerzitní sportovní federace (FISU). V současné chvíli úspěšnou certifikaci získalo 61 univerzit.

Prezentace vítězných projektů

Vítězné projekty, jejichž realizací studentky a studenti UK přispěli k lepšímu světu kolem nás, ať už novým udržitelným prvkem ve studentském prostředí či prostřednictvím vzdělávacích a osvětových aktivit, byly prezentovány v sobotu 27. ledna 2024 od 14 h v Kampusu Hybernská.

„Promítej i ty na Karlovce!“

Zveme vás na zahájení nového cyklu promítání filmů „Promítej i ty na Karlovce!“, které proběhne v úterý 12. prosince od 18.00 ve Studijním klubu Celetná. Těšit se můžete na snímek „Farmář a hipster“ a následnou diskusi s manažerkou udržitelného rozvoje Univerzity Karlovy Mgr. Ing. Nikolou Rusovou.

Všechny aktuality >
Kalendář
Červenec 2024
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Všechny události >
Máte dotaz?
Kontakty

Ing. Lenka Henebergová

Členka kolegia rektorky pro sociální záležitosti a udržitelný rozvoj


Mgr. Ing. Nikola Rusová

Manažerka udržitelného rozvojeJak k nám