• Aktuality

Aktuality

Na špičce českých univerzit

Celosvětový žebříček Times Higher Education Impact Ranking porovnává nakolik vysoké školy přispívají k naplňování cílů udržitelného rozvoje (SDG´s). Zohledňuje komplexní soubor ukazatelů, mimo jiné vědeckou a vzdělávací činnost. UK obhájila své místo mezi 201–300 nejlepšími univerzitami a stojí na české špičce!

13. června 2024


Udržitelně i během prázdnin

Letní prázdniny klepou na dveře a mnozí z nás vymýšlí dovolenou. Odpovědí je „slow tourism“ – šetrné cestování zaměřené na hlubší prožitek a ohled na přírodu. Objevte skryté skvosty Česka a využijte trasy pro Turistiku beze stop. Upřednostněte pozemní a hromadnou dopravu. Řiďme se heslem: „Take nothing but pictures, leave nothing but footprints.“

7. června 2024


Zubři, včely, káva - a udržitelnost!

Každoročně si 22. května připomínáme důležitost biologické rozmanitosti pro zajištění udržitelného rozvoje, zejména v oblasti změny klimatu, omezení šíření nových nemocí a zabezpečení dostatku potravin a vody. Asociace společenské odpovědnosti letos uspořádala exkurzi za příklady dobré praxe ve Středních Čechách.

27. května 2024


Jarní charitativní sbírka proběhla úspěšně

V půlce dubna dal UK Point své prostory k dispozici pro Jarní charitativní sbírku oblečení a věcí do domácnosti. Kooperujícími organizacemi jsou Jako doma a nadační fond Šatník Praha. Sbírka byla další z mnoha akcí v prostorách UK Pointu, které propojují studující, zaměstnance a zaměstnankyně a absolventy.

11. dubna 2024


Udržitelný brunch

Ve čtvrtek 4. dubna Asociace společenské odpovědnosti uspořádala Udržitelný brunch v 02 areně. Akce se konala již podruhé tento rok a byla oslavou Světového dne zdraví. Hlavním tématem byla prevence a právo na zdraví. Mezi dílčí témata pak patřila první pomoc, pohyb dětí, plnohodnotný život seniorů a digitální wellbeing.

4. dubna 2024


Report lokni za rok 2023

Lokni je síť chytrých filtračních stanic, ve kterých si natočíte filtrovanou vodu zdarma nebo za symbolický příspěvek. Díky lokni se za minulý rok podařilo ušetřit 11 000 000 PET lahví, což je cca 285 tun plastu. Na UK je Lokni umístěno na čtyřech kolejích v Praze a na Lékařské fakultě v Hradci Králové.

5. března 2024


Certifikace Healthy Campus

Karlova Univerzita jako první vysoká škola v České republice zahájila proces na získání certifikace „Healthy Campus“, která si klade za cíl podpořit zdravé univerzitní prostředí a zdraví studentů a zaměstnanců. Certifikaci zajišťuje Mezinárodní univerzitní sportovní federace (FISU). V současné chvíli úspěšnou certifikaci získalo 61 univerzit.

12. února 2024


Prezentace vítězných projektů

Vítězné projekty, jejichž realizací studentky a studenti UK přispěli k lepšímu světu kolem nás, ať už novým udržitelným prvkem ve studentském prostředí či prostřednictvím vzdělávacích a osvětových aktivit, byly prezentovány v sobotu 27. ledna 2024 od 14 h v Kampusu Hybernská.

27. ledna 2024


„Promítej i ty na Karlovce!“

Zveme vás na zahájení nového cyklu promítání filmů „Promítej i ty na Karlovce!“, které proběhne v úterý 12. prosince od 18.00 ve Studijním klubu Celetná. Těšit se můžete na snímek „Farmář a hipster“ a následnou diskusi s manažerkou udržitelného rozvoje Univerzity Karlovy Mgr. Ing. Nikolou Rusovou.

12. prosince 2023


Mezinárodní den dobrovolnictví

V úterý 5.12 jsme při příležitosti Mezinárodního dne dobrovolnictví uspořádali celouniverzitní dobročinnou akci psaní dopisů a přání seniorům a seniorkám v Domově seniorů v Chýnově. Společně jsme při vytváření a psaní přáníček a dopisů strávili podvečer v příjemné a předvánoční atmosféře.

5. prosince 2023
Máte dotaz?
Kontakty

Ing. Lenka Henebergová

Členka kolegia rektorky pro sociální záležitosti a udržitelný rozvoj


Mgr. Ing. Nikola Rusová

Manažerka udržitelného rozvojeJak k nám