• Aktuality

Aktuality

4. dubna 2024

Ve čtvrtek 4. dubna Asociace společenské odpovědnosti uspořádala letos již druhý Udržitelný brunch v pražské 02 areně. Akce se konala v rámci oslav Světového dne zdraví, který se 7. dubna slaví již od roku 1948. Hlavním tématem celé akce byla prevence. Mezi dílčí témata pak patřila první pomoc, pohyb dětí, plnohodnotný život seniorů a digitální wellbeing.


Péče o duši, svaly i mozek - a planetu

Moje zradví, moje právo. To uznává i více než 140 zemí a zdraví je v jejich ústavách zakotveno jako lidské právo. Zhruba polovina lidské populace však stále ještě nemá přístup ke komplexní zdravotnické péči.


První blok tématického dne zahájil lékař a propagátor první pomoci Marek Dvořák, jenž upozornil na syndrom přihlížejícího: Někdo jiný určitě pomůže, a ve výsledku nepomůže nikdo...

A proto organizuje kurzy první pomoci, na kterých srozumitelně učí jak někomu zachránit život.


Jelikož zdraví a udržitelnost kráčí ruku v ruce, je rostlinná strava jednoduchým krokem vstříc zdravému tělu a zdravé planetě. A jak začít? Například 30 denní výzvou ProVeg Veggie Challenge!


Nedílnou součástí programu bylo duševní zdraví, digitální detox dětí a dospělých a trénink stárnoucího mozku. Působení všudypřítomných technologií na vývoj, psychiku a vztahy stále podléhá výzkumu. O své duševní zdraví však můžeme pečovat i v každodenním životě a k dispozici je také univerzitní poradenství Centra Carolina.

Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakty

Ing. Lenka Henebergová

Členka kolegia rektorky pro sociální záležitosti a udržitelný rozvoj


Mgr. Ing. Nikola Rusová

Manažerka udržitelného rozvojeJak k nám