• Aktuality

Aktuality

12. prosince 2023

Cyklus promítání Promítej i ty na Karlovce! Farmář a hipster

Zveme vás na zahájení nového cyklu promítání filmů „Promítej i ty na Karlovce!“.

Cyklus kurátorsky vybraných projekcí filmů a diskusí s odborníky „Promítej i ty na Karlovce!“ se dotýká témat, která na univerzitě, ale i mimo ni, právě rezonují. Součástí každého promítání je i krátká diskuze k tématu s odborníkem. Cyklus promítání zahájíme v úterý 12. prosince od 18.00 ve Studijním klubu Celetná (Celetná 20) snímkem „Farmář a hipster“ a zveme vás na následnou diskusi s manažerkou udržitelného rozvoje Univerzity Karlovy Mgr. Ing. Nikolou Rusovou.

Film je v originálním znění (němčina) s českými titulky.


Prosíme, registrujte se zde:

https://link.cuni.cz/488tjXP


O filmu

Snímek „Farmář a hipster“ režiséra Kurta Langbeina byl na Jednom světě 2022 oceněn Cenou Regionální poroty. Dokument ukazuje setkání dvou odlišných světů, městského a venkovského, v kulisách dechberoucí přírody rakouských Alp je výjimečným příkladem dialogu mezi těmi, kteří o sobě nevědí téměř nic, přestože žijí nedaleko od sebe.


O projektu „Promítej i ty na Karlovce!“

Chceme podnítit otevřenou diskuzi prostřednictvím projekcí originálních autorských dokumentů o aktuálních tématech. Přispívat tak k debatám mezi absolventy, odborníky i veřejností o potřebách a proměnách naší společnosti a díky vstřícnosti filmového média oslovit co nejširší publikum. Program tvoří několik tematických sekcí, které podléhají kurátorskému výběru a rozšiřují povědomí o tématech:

  • Ekologie a zodpovědná spotřeba

  • Inkluze a vzdělávání

  • Senioři

  • Životní styl

  • Technologie a budoucí scénáře

  • Duševní zdraví a další


Děkujeme partnerovi projektu Promítej i ty! festivalu dokumentárních filmů Jeden svět, který funguje již od roku 2011 a díky němuž můžeme vybrané filmy uvedené na Jednom světě promítat zdarma.


O festivalu Jeden svět

Festival Jeden svět je už více než dvě desetiletí jednou z neodmyslitelných součástí působení společnosti Člověk v tísni. Od svého vzniku v roce 1999 přináší domácímu publiku dokumentární filmy o lidských právech z celého světa, které se promítají v desítkách měst po celé republice a také na českých základních a středních školách. Jeden svět získal čestné uznání organizace UNESCO za výchovu k lidským právům. Jeden svět je dnes největším festivalem svého druhu na světě. Člověk v tísni vznikl v roce 1992 a dnes je jednou z největších neziskových organizací ve střední Evropě. Pomáhá lidem v 38 zemích světa a doma se kromě pořádání Jednoho světa věnuje také vzdělávání a pomoci lidem žijícím v sociálním vyloučení.


Sdílet na:  
Máte dotaz?
Kontakty

Ing. Lenka Henebergová

Členka kolegia rektorky pro sociální záležitosti a udržitelný rozvoj


Mgr. Ing. Nikola Rusová

Manažerka udržitelného rozvojeJak k nám