30. října 2022

Na mezinárodní konferenci Udržitelnost v nestabilním světě budou na Univerzitě Karlově 16. listopadu 2022 diskutovat evropští odborníci z oblasti vědy, vzdělávání, veřejného i politického života o problematice udržitelného rozvoje, biodiverzity a Zelené dohody pro Evropu.

Konference je rozdělena na dva bloky. V první části vystoupí šest významných vědců, kteří přednesou aktuální poznatky v oblasti udržitelného rozvoje a zaměří se také na možné varianty řešení současných i budoucích problémů, které před námi vyvstávají v nadcházejících letech.

Na téma biodiverzity jako základu udržitelného rozvoje budou hovořit Luc Abbadie z pařížské Sorbonny, Jan Frouz z Univerzity Karlovy a Bogdan Jaroszewich z varšavské univerzity.

K tématu Zelené dohody pro Evropu (European Green Deal) svými přednáškami přispějí Jeroen van den Bergh z amsterodamské univerzity Vrije, Milan Ščasný z Univerzity Karlovy a Seepia Karl W. Steininger z univerzity v rakouském Grazu.

Odpolední blok pak bude věnován panelové diskusi mezi odborníky a zástupci politického i veřejného života.

Univerzita Karlova chce uspořádáním této konference dosáhnout propojení dvou zdánlivě nesourodých světů – světa akademického a politického – a vytvořit tak prostor pro sdílení zkušeností a hledání možných východisek.

„Náš svět v poslední době prošel řadou zásadních změn. Musíme však nejen reagovat na současnou situaci a vyrovnávat se s jejími přímými důsledky, ale také přemýšlet o tom, v jakém stavu chceme tento svět předat budoucím generacím“ říká o smyslu konference rektorka UK, prof. Milena Králíčková.

Více podrobností k tématu konference, účastníkům a programu naleznete na https://sustain-conference.cuni.cz/SUS22-1.html.

Konferenci bude možné sledovat také online https://www.youtube.com/watch?v=6VVG-7GBXjw.