31. května 2023

Univerzita Karlova, stejně jako mnohé další organizace všech typů, přijala výzvu v podobě 17 Cílů udržitelného rozvoje (SDGs), aby svým dílem přispěla ke komplexní a tranzitivní vizi lepšího světa pro všechny. Na základě několikaměsíčního úsilí má UK jako třetí státní vysoká škola v ČR zpracovánu celouniverzitní strategii, Strategie udržitelného rozvoje Univerzity Karlovy: Na cestě k udržitelnosti 2030, pro jejíž úspěšné naplňování budou nezbytná praktická upřesnění jejích klíčových oblastí v podobě konkrétních projektů zahrnutých v akčních plánech, Akční plán implementace Strategie udržitelného rozvoje UK: Na cestě k udržitelnosti 2030 v letech 2023–2024.

Více informací o dokumentech samotných, které aktuálně procházejí grafickou úpravou a překladem do anglického jazyka, a procesu jejich vzniku naleznete zde.